:-)

13.ročník Triatlonu SK H.O.P - Bukovina 2014

Třináctý ročník ročník triatlonu pořádaného SK H.O.P rozhodně nebyl nešťastným a úspěšně proběhl 19.7. 2014. Již tradičně v Bukovině u Mnichova Hradiště.
I letos bylo pěkné počasí, a přestože se tento ročník zařadil k těm teplejším v historii, na tento den byly na mnoha místech hlášeny teplotní rekordy a teplota byly několik stupínků nad třicítkou, tak to průběh závodu nijak nepoznamenalo. Naopak, „barman měl tučný zisky“ a vypilo se prakticky všechno, co bylo k mání.
Tratě nebyly počasím nijak poznamenány. Co je poznamenalo, byla pouze činnost/nečinnost člověka, v jednom případě pozitivně, kdy šotolinový výjezd z lesa nahradil (aspoň z části) asfaltový koberec. Druhý případ je bohužel negativní, kdy již druhý ročník po sobě se díky sesuvu půdy jezdí pouze jedním pruhem na státní silnici – provoz je standardně řízen semafory, které jsou na dobu závodu odstraněny a zvýšenou pořadatelskou službou je zajišťováno bezpečné projetí tohoto sice krátkého, z pohledu závodníků i rychlého, ale z pořadatelského hlediska nepříjemného úseku. Tak snad zbyde v rozpočtu více peněz a pro příští rok bude tato nepříjemnost odstraněna.
Účast byla na letošním ročníku velmi slušná, přihlášek se sešlo přes 90, k závodu nastoupilo 84 závodníků a závodnic, a až na dva všichni dokončili. Výsledek nejlepšího byl opět rekordem tratě a pro něj samotného znamenal třetí vítězství v řadě. Vítej zlatý hatricku! :-)
Plavecká část je kapitolou sama pro sebe a stává se předmětem živých debat nejen závodníků, ale i ostatních účastníků naší oblíbené sportovní akce. I pořadatelé si uvědomují „problematičnost“ části, kterou lze nazvat „úsek brod“, nalezli v okolí dějiště odpovídající alternativu, avšak hlasování v internetové anketě dopadlo výsledkem 50/50, což vedlo k pořadatele k „bezpečnější“ variantě, tj. nic neměnit. Z odstupem lze toto rozhodnutí hodnotit kladně neboť tato varianta v sobě slučuje přiměřenou závodní kvalitu a zároveň diváckou dostupnost. Účast diváků a doprovodu závodníků je rovněž důležitou součástí celého podniku. Koneckonců slova letošního vítěze: „některé závody se konají v daleko horších vodách“ hovoří sama za sebe. Tak budeme zase doufat ve vybagrování bahna, což ale asi nastane až začnou lekat kapři :-)
Trasa kola byla poznamenána výše zmíněnými (ne)zásahy lidské ruky, ale jinak byla tradičně náročná. Letos ubylo defektů, to jednak zkrácením „defektní“ části prodloužením asfaltu a také zvážením výzbroje a upřednostněním trekových kol většinou závodníků
Jako již tradičně byl perfektní pořadatelský servis – regulovčíci odvedli práci na výbornou, jen snad na běžecké křižovatce se jich nedostávalo.
Klasický „hrádek“ zpočátku běžecké trasy opět prověřil pružnost svalstva. Zbytek trasy je vždy sladkou odměnou za tento výstup. V lesních úsecích byl letos spásný stín a ve vracečce pomohl i kbelík z houbičkami. Přeběh nekonečnou rozpálenou loukou byl nekonečný, ale dali to všichni.
Vítězem letošního ročníku byl opět Martin Rexa s časem 1:10:00, druhý David Zeman se mohl ještě určitě poprat o vítězství nebýt nešťastného zaběhnutí do depa kol místo na cílovou rovinku, měl čas 1:12:16. Třetí v pořadí Vojtěch Buriánek dosáhl času 1:13:54. Vítězi mužské kategorie a zároveň absolutnímu vítězi po třetí v řadě gratulujeme!
Kategorie žen byla letos trochu méně početná – 9 účastnic. Vítězka Jaroslava Hlínová byla v cíli za 1:19:05, což není rekordní výsledek, nicméně stačil na celkové 8. místo. Druhá v pořadí Kateřina Kárníková ztratila na vítězku téměř 3,5 minuty.
Těsně v závěsu pak dorazila třetí v pořadí Blanka Havelcová. Gratulujeme!
V již tradičních „nadstavbových“ kategoriích zvítězili: Mr. Senior – Leoš Mittner, První dáma – Markéta Brzáková, Mr. Junior – Michal Dragoun. Vítězným družstvem se stal Sport Future.
Zcela novou kategorii byl letos Mr. Scooter, zavedný pro závodníky, kteří se odhodlají cyklistickou část absolvovat na koloběžce. Pravda, novinka se příliš neujala, našel se jen jeden odvážlivec :-), ale kdo ví, třeba bude příště kategorie obsazena hojněji.
Všichni vítězové a umístivší se si kromě medailí a pohárů odnesli i spoustu věcných cen věnovaných našimi sponzory. Tradiční tombola na závěr přinesla svému výherci kvalitní tlakový čistič. Tak hodně štěstí s tím naším „kompresorom“:-)!
Uskutečnění závodu v této podobě by nebylo možné bez materiální nebo finanční pomoci všech sponzorů, za což jim patří dík. Ale zrovnatak by nebylo možné ani bez osobní pomoci a účasti všech dobrovolníků, i jim samozřejmě děkujeme. Spoléháme na vás i do budoucna! :-).
Velmi důležitá je pro nás odezva od těch, kterým tento závod patří-od závodníků ev. jejich doprovodu. Dejte nám vědět svůj názor, náměty, nápady. Předem děkujeme. Máte-li nějakou fotku, která stojí za zveřejnění, tak ji rádi umístíme do naší galerie. Pokud se vám líbí nějaká zde vystavená, neváhejte nás také kontaktovat. Použijte info@skhop.cz.