:-)

10.ročník Triatlonu SK H.O.P - Bukovina 2011

Jubilejní desátý ročník triatlonu pořádaného SK H.O.P proběhl 16.7.2011 opět v Bukovině.
I podesáté všechno klaplo a závod se vydařil. Jako již tradičně (snad na jednu malou výjimku) vyšlo i počasí. Letos bylo vpravdě idální – žádné srážky, což dovolilo tratím aby vyschly a vzpamatovaly se z předchozích dešťů, žádné vedro, což umožnilo závodníkům jet na plné obrátky bez hrozby přehřátí.
Opět přepisujeme rekord v účasti, k závodu se přihlásilo přes sto účastníků a 89 z nich se dostavilo na start. Dokončilo 87 závodníků. Rekordní byla účast žen a dívek, kterých se zúčastnilo celých 21. Z pohledu výsledků sice nebyl tento ročník rekordní, avšak zato byl velmi vyrovnaný.
Bezpečná hloubka vody v rybníku se už pomalu stává nebezpečnou:-) Ačkoli bylo vody podstatně více než jindy, bylo možno v nejvzdálenějších místech celkem s úspěchem brodit – mnozí to využívali a kalili tak vodu plavoucím protivníkům. Chtělo by se říci a „nepěkné a nesportovní“. Nicméně pravidla to dovolují, tudíž zakázat to nemůžeme – snad se při příštím výlovu dostanou ke slovu i bagry. Co bylo letos ve vodě pozoruhodné, bylo prudké střídání jejích teplot v pravidelných pruzích, kdy vodu o teplotě „káva“ střídala voda o teplotě „žiletky“.
Trasa kola byla ve znamení poledního slunce, které ale nebylo tak silné aby ubralo příliš sil. Kopcům se to už dařilo úspěšněji. Letos bylo i poměrně dost defektů – pánové, naše doporučení používat trek vychází ze zkušeností a znalosti trati! Jako již tradičně byl perfektní pořadatelský servis – regulovčíci odvedli práci na výbornou. Všichni se plně mohli věnovat závodění, případně sledování okolní přírody.
Stoupáček záhy po startu běžecké trasy byl opět prubířským kamenem odolnosti jedince. Ten kdo ho alespoň vylezl, tak byl odměněn zbývajícím klesáním nebo alespoň rovinkou. V lesních úsecích bylo trochu bahna, ale šlo to zvládnout i suchou nohou. Přeběh nekonečnou loukou byl zpestřen velkým množstvím motýlů vyhřívajících se na letním slunci.
Vítězem letošního ročníku byl Michal Šťastný s časem 1:15:07, následovaný Davidem Rolným, který se mohl ještě určitě poprat o vítězství nebýt nešťastného zaběhnutí do depa kol místo na cílovou rovinku. Jeho čas byl 1:15:14. I třetí v pořadí, Radek Václav měl čas 1:15, přidal k nim ale 20 vteřin a to rozhodlo. Vítězi mužské kategorie a zároveň absolutnímu vítězi gratulujeme!
Kategorie žen byla letos rekordně početná – 21 účastnic. Vítězka Kamila Bulířová byla v cíli za 1:24:08, což není rekordní výsledek, nicméně stačil na celkové 15. místo. Druhá v pořadí Petra Kubešová ztratila na vítězku téměř přesně 1 minutu.
Z a šest a půl minuty pak dorazila třetí v pořadí Jaroslava Hlínová. Gratulujeme!
Letošní jubilejní ročník byl příležitostí k inovaci ve vyhlašovaných kategoriích. Senioři nad 40 let soutěžili v kategorii Mr. Senior. Vítěz kategorie, Tomáš Novák byl letos absolutně na 23. místě, což je poměrně daleko a svědčí to o veliké vyrovnanosti závodu. Gratulujeme!
Zcela novou kategorii byla letos První dáma, které vévodila Simona Škaloudová s časem 1:38:57. Gratulace letí do pořádajícího oddílu! Konečně:-)
Kategorii družstev vyhrál B Team, jehož členům samozřejmě také gratulujeme!
Všichni vítězové a umístivší se si kromě medailí a pohárů odnesli i spoustu věcných cen věnovaných našimi sponzory. Tradiční tombolu na závěr jsme jubilejně inovovali a losovali jsme hned tři výherce – budou si moci bezdrátově šroubovat a ještě k tomu si změřit rychlost na kole.
Uskutečnění závodu v této podobě by nebylo možné bez materiální nebo finanční pomoci všech sponzorů, za což jim patří dík. Ale zrovnatak by nebylo možné ani bez osobní pomoci a účasti všech dobrovolníků, i jim samozřejmě děkujeme. Spoléháme na vás i do budoucna! :-)
Velmi důležitá je pro nás odezva od těch, kterým tento závod patří-od závodníků ev. jejich doprovodu. Dejte nám vědět svůj názor, náměty, nápady. Využijte naši anketu nebo nám napište. Předem děkujeme. Máte-li nějakou fotku, která stojí za zveřejnění, tak ji rádi umístíme do naší galerie. Pokud se vám líbí nějaká zde vystavená, neváhejte nás také kontaktovat. Použijte info@skhop.cz.