:-)

9.ročník Triatlonu SK H.O.P - Bukovina 2010

Devátý ročník triatlonu pořádaného SK H.O.P proběhl 17.7.2010, do třetice všeho dobrého v Bukovině.
O tomto ročníku lze hovořit v superlativech. Řekněme největší, nejrychlejší a nejteplejší.
Super vyšlo zejména počasí, když ranní bouřka a temná mračna pouze pročistila vzduch a svlažila rozpálené tratě. S příchodem hodiny startu se počasí vrátilo do svých, letos v létě vyšlapaných, kolejí a bylo vedro. To pravda není pro sport zcela ideální, ovšem s případným přívalovým deštěm a hromy-blesky se to nedá srovnávat. Navíc, bukovinské tratě nabízejí i poměrně dost stínu.
Teplotní rekordy doprovázely i rekordy v účasti, k závodu se přihlásilo přes sto účastníků a 86-ti z nich se poštěstilo odstartovat a zároveň dokončit. Neméně vynikající byly i výsledky a tak lze závod označit i jako nejrychlejší v historii.
Teplota vody v rybníku a jeho bezpečná hloubka daly posádce záchranného raftu dost času na slunění. Přesto však, bohužel, došlo k úrazu způsobenému kontaktem dvou závodníků v rybníku – přítomný zdravotnický dohled vyhodnotil zranění hodné převozu. Hospitalizace nebyla naštěstí nutná. Poučení pro příště, opatrnosti nikdy nezbývá a pár získaných metrů nebo sekund není radno poměřovat se zdravím.
Cyklistická trasa už byla plně zalita horkým sluncem a v otevřených úsecích bylo potřeba udržovat vyšší rychlost, aby byl vzduch alespoň pocitově chladnější :-). Jako vždy byl perfektní pořadatelský servis – regulovčíci odvedli práci na výbornou. Všichni se plně mohli věnovat závodění, nebo se kochat nádhernými panoramaty rámovanými, letos trochu dříve, dozrávajícím obilím.
Stoupáček z počátku běžecké trasy je rok od roku prudší a prudší a v běhu ho zvládnou opravdu jen ti nejlepší. Těch je ale rok od roku více a více. Jako dar z nebes se zde zjevila dobrovolná „paní sprcha“ polévající kolemjdoucí závodníky (ti běžící nestihla :-)). V lese bylo sice možno vidět i stopy ranní bouřky v podobě kaluží, ale na rozdíl od loňska bylo poměrně snadné najít si cestu suchou nohou. Na nestíněných úsecích, kterých naštěstí nebylo mnoho, to už bylo chvílemi na morál. Příště bude třeba sprchy rozmnožit.
No a výsledky byly také super. Nejrychlejší byl letos Roman Karpíšek s rekordním časem 1:11:19, následovaný Pavlem Piskáčkem, jehož čip přešel cílovou čáru o celé dvě minuty později, v čase 1:13:17. Traťový rekord se posunul na novou hodnotu. Další dvě a půl minuty přidal třetí Jaroslav Tuž. Vítězi mužské kategorie a zároveň absolutnímu vítězi gratulujeme!
Kategorie žen byla letos rekordně početná a z dvaceti žen stačilo celé polovině k absolvování nelehké trati pouze hodina a třičtvrtě. Obhájkyně vítězství Lenka Michálková sice neposunula svým časem 1:23:04 vlastní záznam v tabulce rekordů (o 20 vteřin), ale druhé v pořadí Nele Hrdličkové nadělila celých šest minut. Na další závodnici si diváci počkali dalších 9 minut. Dvanácté místo vítězky v celkovém pořadí je vynikající, i když hovoří i o zostřené konkurenci. Gratulujeme!
Nejlepší senior – závodník nad 40 let – byl třetí v absolutním pořadí Jaroslav Tuž. Také Gratulujeme!
Kategorii družstev vyhrálo družstvo Haven B, kterým samozřejmě také gratulujeme!
Všichni vítězové a umístivší se si kromě medailí a pohárů odnesli i spoustu věcných cen věnovaných našimi sponzory. Šťastlivec vylosovaný z řad závodníků si doma může horké léto zpříjemnit osobním pivním výčepem.
Uskutečnění závodu v této podobě by nebylo možné bez materiální nebo finanční pomoci všech sponzorů, za což jim patří dík. Ale zrovnatak by nebylo možné ani bez osobní pomoci a účasti všech dobrovolníků z řad místních i rodinných příslušníků. I jim samozřejmě děkujeme. Spoléháme na vás i do budoucna! :-).
Velmi důležitá je pro nás odezva od těch, kterým tento závod patří-od závodníků ev. jejich doprovodu. Dejte nám vědět svůj názor, náměty, nápady. Využijte naše vzkazy nebo nám napište. Předem děkujeme. Máte-li nějakou fotku, která stojí za zveřejnění, tak ji rádi umístíme do naší galerie. Pokud se vám líbí nějaká zde vystavená, neváhejte nás také kontaktovat. Použijte info@skhop.cz.