:-)

7.ročník Triatlonu SK H.O.P - Bukovina 2008

Sedmý ročník triatlonu pořádaného SK H.O.P proběhl 19.7.2008, letos premiérově pod názvem Triatlon SK H.O.P. Bukovina 2008, což odráží změnu místa jeho konání. Bukovina v Pojizeří přivítala všechny účastníky s otevřenou náručí a přispěla k vytvoření příjemné atmosféry a nabídla všem přítomným krásu svého okolí. Odměnou jí byl výborný sportovní podnik s vynikajícími výsledky, plný osobního nasazení. Letošní způsob léta se nezdá být poněkud zvláštní, on zvláštní je. Proměnlivost počasí se projevovala jak před, tak při samotném závodě, avšak nijak nenarušila jeho průběh. Jen lehce prověřila odolnost závodníků – ti co přijeli, bez problémů obstáli☺.

Stejně proměnlivá byla i teplota vody v rybníce Borovice. Od velmi osvěžující až k velmi příjemné☺. Všichni však předepsanou trať absolvovali a kdo už náhodou nemohl, tak si v klidu odpočinul☺. Záchranný člun tak neměl žádnou práci a jeho posádka křižující hladinu Borovice se mohla kochat její malebností. Cyklistická trasa nepřinesla žádné překvapení, terénnější úseky byly ve velmi dobrém stavu a nijak nesnižovaly dosahovaný rychlostní průměr. To obstaral výjezd do Horní Bukoviny a sjezd do Borovice☺. Pořadatelský servis, tj. značení a regulovčíci, byl bezchybný a prakticky všudypřítomný, žádné bloudění tedy ani nemohlo nastat. Všichni se plně mohli věnovat závodění, ti pomalejší zas mohli spatřit nádherná panoramata, která byla odměnou za nastoupané desítky metrů.
Obávané stoupání z počátku běžecké trasy se ukázalo být z psychického hlediska jako velmi pozitivní, jelikož zbytek (většina) trasy pak byla překvapivě příjemná, vedoucí převážně lesem, ve kterém bylo cítit a občas i vidět, že „rostou“. Do cíle tak doputovalo všech 55 závodníků, kteří odstartovali.
Nejrychleji se to podařilo Pavlu Piskáčkovi, jehož čip protnul cílovou pásku v čase 1:20:36, a stanovil tak první traťový rekord bukovinského závodu. Poměrně se značným odstupem ho následovali Petr Kotouč a David Rolný. Jejich vzájemný rozestup byl naopak poměrně malý. Malou sportovní tragedii zažil Luděk Holý, jeden z favoritů a želízko v ohni pořádajícího oddílu SK H.O.P. Vinou trojnásobného defektu se ocitl až na samém chvostu, avšak nezlomen vydržel až do konce☺. Prvnímu absolutnímu vítězi na nové trati gratulujeme!

Kategorie žen byla letos velmi silně obsazena, a to ani ne co do počtu, i když patnáct závodnic je velmi slušné číslo, jako spíše do kvality. Mezi první a poslední ženou byl rozdíl pouhých 34 minut a vítězka se velmi přiblížila rekordnímu času závodu. Navíc podle komentářů závodníků je nová trať lehce těžší. Profilově se však staré velmi podobá a přímé srovnávání výsledků je tedy v zásadě možné. Čas Jany Trilčové, vítězky ženské kategorie, 1:30:13 je každopádně úctyhodný a značně předčil časy soupeřek, Petry Vladíkové a Pavly Zavoralové, které ve vzájemném těsném souboji skončily na druhém a třetím místě. Osmé místo vítězky v celkovém pořadí hovoří za vše. Gratulujeme!

Loňský, předloňský a ....prostě tradiční, vítěz kategorie senior, se zřejmě houpal v síti, kterou vloni vyhrál☺, a tak přepustil svůj trůn Romanu Slavíčkovi, který v čase 1:40:45 obsadil celkové 20. místo. Také Gratulujeme!

Kategorii družstev kralovalo takticky sestavené družstvo HK DC Sklepmistři, pod jehož hlavičkou se skrývaly první dvě ženy z celkového pořadí. Gratulujeme samozřejmě i Sklepmistrům!

Letošní závod měl ještě jednoho vítěze a tím se svou chutí do závodění stal místní Miroslav Hradický, který, zřejmě ovlivněn výchovnými metodami Járy Cimrmana, trať absolvoval v ne právě sportovním úboru a na kole typu Ukrajina vhodném k čemukoli nač si vzpomenete, vyjma závodění. Statečně dokončil! I jemu gratulujeme a děkujeme za zpestření a oživení jinak velmi seriózního klání, kde všichni nechali duši, někteří i dvě. Letošní závod znamenal opět krůček (možná i značný krok) vpřed, pokud jde o jeho organizační stránku. Lví podíl na tom samozřejmě mají sponzoři a partneři, kteří nás v této bohulibé aktivitě podporují, ale také nadšení a ochotní dobrovolníci, kterým tato aktivita přináší „pouhý“ dobrý pocit. Všem děkujeme a věříme, že vytrvají ☺.

Myslíme si, a děláme pro to maximum, že úroveň závodu neustále stoupá. Avšak rozhodující je pro nás odezva od těch, kterým tento závod patří-od závodníků ev. jejich doprovodu. Dejte nám vědět svůj názor, náměty, nápady. Zejména se změnou místa to pro nás bude velmi cenná zpětná vazba. Předem děkujeme. Máte-li nějakou fotku, která stojí za zveřejnění, tak ji rádi umístíme do naší galerie. Pokud se vám líbí nějaká zde vystavená, neváhejte nás také kontaktovat. Použijte info@skhop.cz.