:-)

ČÍMĚŘSKÝ SPRINTTRIATLON - 6.ročník 2007
 

Šestý ročník Číměřského triatlonu proběhl 28. července 2007.
Opět musíme děkovat bohu, nebo kdo to vlastně má na starosti, že i pošesté v řadě nám vyšlo počasí. Tentokrát, nejen že při závodě nepršelo, ale bylo i příjemně pod mrakem a pofukoval větřík. Svěží deštík těsně před začátkem byl spíše zpestřením. Tato sprška však nemohla změnit nic na tom, že vody v rybníce bylo tentokrát o poznání méně než v předešlých letech, zato byla velmi osvěžující až mrazivě chladivá☺. Přesto nemusela tentokrát kačležská flotila házet záchranný kruh a všichni plavci uplavali vytyčenou trať. Ale samozřejmě děkujeme za ten pocit bezpečí-to se hned jinak plave.

Kvalitativní úroveň závodu byla opět vynikající a znamenala další posunutí výkonnostní laťky. Účast byla opět vysoká i když o něco nižší než v loňském ročníku. Zájemců o závod bylo více než vloni, ale některým bohužel zhatil účast zdravotní stav, jiní nestihli start vinou dopravní situace (!) a pak byla početná skupina těch, kteří včas nezaregistrovali dlouho avizovanou změnu termínu závodu a nepřizpůsobily své ostatní aktivity. Tak snad příště☺. Na startu tentokrát nebyl ani jeden vítěz předchozích ročníků. A udělali dobře, dostali by na frak☺. Vítěz letošního závodu Václav Zajíc z Nové Bystřice totiž zvítězil v traťovém rekordu, který posunul o téměř čtyři minuty. Druhý Jan Tajč ze Slaného zaostal za vítězem o téměř osm minut, ale přesto ve výborném čase. Na třetího Miloše Poláka se pak v cíli čekalo další tři minuty. Za ním už pak bylo pole poměrně nahuštěné. Vítězi gratulujeme!

Ženská kategorie byla letos v poměru k celkovému počtu závodníků zase o trochu obsazenější – jen tak dál. A to nás mateřství připravilo o několik tradičních účastnic☺. Výkon letošní vítězky Marty Zvolankové z Prahy sice naznamenal posun traťového rekordu v kategorii, ale je také výborný – loňskou vítězku překonala o osm minut. Absolutní pořadí v první třetině pole hovoří za vše. O výrazném posunu v kategorii paní a dívek vypovídá i to, že i druhá v pořadí Petra Vladíková z Prahy byla do třicátého místa v absolutním pořadí. A ještě i třetí Romana Milfaith z Dolních Břežan měla čas pod hodinu a padesát minut. Vítězce srdečně gratulujeme!

Vítězství v kategorii družstev si odnesl HK DC a to hlavně díky své ženské části – taktika při sestavování družstev se vždy vyplatí☺. I vítěznému družstvu samozřejmě gratulujeme!

Kategorie Senior (40+) má, dnes už se to nezdá, svého tradičního vítěze Jiřího Sekeru z Čelákovic. Jeho celkové 4. místo v letošním rekordním závodě hovoří samo za sebe. Svůj loňský rekord v kategorii dokázal letos ještě o bezmála čtyři minuty posunout. Vyhranou houpací síť si může opravdu vychutnat☺. Rovněž gratulujeme!

Vedle sponzorů, kteří se materiálně nebo finančně podílí na konání závodu, a kterým je věnováno čestné místo na těchto internetových stránkách, pamětních tričkách a letos poprvé i na reklamních plochách, samozřejmě nesmíme zapomenout poděkovat také dobrovolným organizátorům z řad rodinných příslušníků, přátel závodníků a místních nadšenců. Bez jejich pomoci si to dnes už ani neumíme představit. Všem děkujeme a přivítáme další zájemce o tuto záslužnou činnost.

Všem účastníkům i divákům samozřejmě budeme vděčni za jakékoliv připomínky a náměty na zlepšení organizace závodu. Nabízíme možnost zaslání zde uveřejněných fotografií nebo naopak uveřejnění Vaší povedené fotografie. Pro komunikaci prosím využijte našeho e-mailu info@skhop.cz.

Sportu a vlasti zdar! Nazdar!

:-)