:-)

ČÍMĚŘSKÝ SPRINTTRIATLON - 5.ročník 2006
 

Jubilejní pátý ročník Číměřského triatlonu proběhl 15. července 2006.
Je to neuvěřitelné, ale i po páté v řadě nám počasí v den konání závodu přálo, když tři předcházející dny dost silně pršelo. To se podepsalo na některých náročnějších úsecích, které byly podmáčené. Značným úsilím pořadatelů se však i tyto pasáže podařilo dostat do akceptovatelného stavu. Na teplotu vody neměly deště výraznější vliv a ta tak byla snad nejteplejší v celé historii závodu. Přesto musel, letos to bylo vůbec poprvé, zasahovat jeden ze záchranných člunů brázdících vody Kačležského rybníka. Prokázala se tak jejich nezbytnost a křečí postižený závodník se bezpečně dostal na pevninu. Díky patří dobrovolným záchranářům!

Pokud jde o kvalitativní úroveň závodu, tak ta byla oproti předchozím ročníkům doslova katapultována. Jednak více jak 60% nárůstem počtu účastníků, ale hlavně jejich kvalitou, danou evidentně jejich poctivou přípravou. Na startu se sešli vítězové všech předchozích ročníků a navíc se zúčastnili i někteří výborní nováčci, kteří promluvili do konečného pořadí na čele závodu. Své loňské prvenství obhájil Lukáš Jachno z Jindřichova Hradce, avšak jeho bez mála sedmi minutové zlepšení je opravdu vynikající. Druhý Jan Toulec z Prahy zaostal za vítězem o více než dvě minuty, ale jeho čas je beztak výborný. Ani čas třetího Petra Nováka ze Stráže nad Nisou není vůbec špatný a ve všech předchozích ročnících by s přehledem stačil na vítězství. O to vyšší hodnotu má celkové vítězství v letošním našlapaném závodě. Vítězi gratulujeme!

Ženská kategorie byla i letos poměrně silně obsazená, 16 účastnic je nejvíce v historii, určitě jich však do budoucna může přibývat. A to nejen proto aby se pánové měli na co dívat, ale hlavně proto, že výkony sličných závodnic jsou rovněž znamenité. Letošní vítězka Irena Baštová sice obsadila až celkové 34. místo, její čas byl však také výborný. To rovněž svědčí o letošní kvalitě závodního pole. Druhá Radka Pětníková dýchala vítězce na záda a do cíle dorazila pouze s půl minutovou ztrátou. Na třetím místě skončila Monika Cihelková, vítězka historicky prvního závodu a oslavila tak návrat od svých mateřských povinností.Vítězce srdečně gratulujeme!

Vítězství v kategorii družstev obhájily Soboly z Tacomy, a to především zásluhou vyrovnaných výsledků všech členů družstva a výborných výsledků ženské části družstva. Že by zde byl zárodek nového spozoringu závodu při tak vzorné reprezentaci vlastní firmy? ☺
I vítěznému družstvu samozřejmě gratulujeme!

Kategorie Senior (40+) má, zdá se, svého pravidelného vítěze, kterým je Jiří Sekera z Čelákovic. Jeho celkové 7. místo hovoří za vše. Rovněž gratulujeme!

Počet účastníků letos atakoval hranici 100. Na start závodu nastoupilo 84 z 90 přihlášených a 82 jich závod dokončilo, což pro většinu z nich je také velmi cenné vítězství ☺.
Kromě sponzorů, kteří přispívají ke konání závodu, a kterým je věnováno čestné místo na těchto internetových stránkách a pamětních tričkách, patří samozřejmě velký dík dobrovolným organizátorům z řad rodinných příslušníků a přátel závodníků. Bez jejich přispění bychom si nemohli závod pořádně vychutnant. Díky! Uvítáme další zájemce o tuto záslužnou činnost.

Všem účastníkům i divákům samozřejmě budeme vděčni za jakékoliv připomínky a náměty na zlepšení organizace závodu. Nabízíme možnost zaslání zde uveřejněných fotografií nebo naopak uveřejnění Vaší povedené fotografie. Pro komunikaci prosím využijte našeho e-mailu info@skhop.cz.

Sportu zdar a dobrému zvlášť!

:-)